MENU

Ich Wielkie Krakowskie Wesele w ekskluzywnym stylu | Ewelina i James

Choć jestem fotografem ślubnym z Krakowa i wiele już widziałam, muszę przyznać, że nieczęsto bywa się na tak niesamowitej uroczystości. Ślub w Kościele Mariackim – jednej z najcudowniejszych bazylik w Europie. Wesele w Grand Hotelu – od końca XIX wieku synonimie prestiżu i luksusu w Krakowie. A także goście z całego świata. Przekonaj się, jak wyglądał najważniejszy dzień w życiu Eweliny i Jamesa. Zobacz fotografie z ich ekskluzywnego wesela.

Miłość, która przekroczyła granice

Ewelina pochodzi z Lublina, James z Anglii. To właśnie tam się poznali i pokochali. Zamieszkać postanowili jednak w Polsce. Na miejsce ślubu i wesela wybrali magiczny Kraków. Chcieli, aby były one niesamowite, tak jak niesamowita jest ich miłość. Dlatego zdecydowali, że ślub wezmą w Kościele Mariackim, a na weselu bawić się będą w luksusowym Grand Hotelu. Jak sobie wymarzyli, tak się stało.

Cudowny ślub w Kościele Mariackim w Krakowie

Bazylika Mariacka zbudowana w XIV i XV wieku to gotyckie arcydzieło. Jej dwie wieże mierzące 82 i 69 m unoszą się nad krakowskim Starym Miastem i zachwycają swoją konstrukcją. Wnętrze bazyliki oszałamia wspaniałymi, złotymi zdobieniami i odbierają dech w piersiach. Sercem świątyni jest znany na całym świecie pięcioczęściowy ołtarz Wita Stwosza – uważany za majstersztyk późnogotyckiej sztuki rzeźbiarskiej. Ślub w kościele Mariackim to wydarzenie, które pamięta się przez całe życie. Nawet jeśli jest się tylko gościem.

Ekskluzywne wesele w krakowskim Grand Hotelu

Urządzając wesele w Grand Hotelu, można poczuć iście książęcą atmosferę. Nic dziwnego, w 1873 z dwóch kamienic o średniowieczno-renesansowym rodowodzie Maksymilian i Marcelina Czartoryscy robią książęcą rezydencję. W 1887 staje się ona najbardziej ekskluzywnym hotelem w Krakowie. Przez lata odwiedzali go znakomici goście z kraju i świata, m.in. Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad czy Jan Kiepura. Do dziś miejsce to jest synonimem luksusu i najlepszej obsługi. Od 2004 roku hotel posiada 5 gwiazdek.

Międzynarodowe wesele w stylu glamour

Wyjątkowości wesela Eweliny i Jamesa nadawał nie tylko niepowtarzalny wystrój hotelu, niesamowicie ozdobiona kwiatami sala i magia Krakowa. Tym elementem było spotkanie się dwóch kultur. Na weselu pojawiły się na przykład, rzadko spotykane w Polsce, mowy weselne. Jedne wzruszały inne bawiły. Nie zabrakło także typowo polskich zabaw.

Fotograf ślubny Kraków, Tranów Brzesko

Planujesz ślub? Szukasz fotografa ślubnego w Krakowie, Brzesku, Tarnowie i okolicach? Chcesz, aby Twoje fotografie ślubne były pamiątką na całe życie? Napisz do mnie:

Zdjęcia z ekskluzywnego wesela Eweliny i Jamesa w Grand Hotelu

CLOSE