MENU

Co zapamiętam z tego cudownego wesela? Dziadków wymiatających na parkiecie lepiej niż niejeden młodzian, prawdziwą góralską kapelę rozgrzewającą gości już od samego początku, romantyczny taniec nowożeńców w chmurach oraz szalone zabawy aż do samego rana. Jak zawsze spore wrażenie zrobił też na mnie Dworek w Brzeznej. Zobacz relację z uroczystości Joasi i Grzesia i przekonaj się, jak wyglądał ich bajkowy ślub oraz rustykalne wesele.

Zalety wesela w tygodniu

Asia i Grześ postanowili zorganizować ślub i wesele w piątek. Dlaczego? Przede wszystkim nie chcieli czekać roku czy dwóch od zaręczyn, aby powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Z takimi bowiem terminami sal, zespołów, didżejów oraz fotografów trzeba się liczyć. Szczególnie jeśli wybiera się popularne miejsca i firmy. Dzięki terminowi w tygodniu państwu młodym udało się zorganizować wszystko zaledwie w pół roku od oświadczyn. Wesele w piątek ma też inne zalety. To także dodatkowy dzień, żeby odespać 😉

Wady wesela w tygodniu

Wesele w tygodniu ma też swoje wady. Joasia i Grześ sobie z nimi poradzili, ale warto o nich wiedzieć. Trzeba się liczyć, że część zaproszonych gości może mieć problemy z dotarciem na uroczystość w piątek, a tym bardziej w inny roboczy dzień tygodnia. W takim wypadku udział w uroczystości wiąże się zazwyczaj z jednym lub dwoma dniami urlopu, który nie zawsze jest łatwo dostać. Możliwe też, że niektórzy będą zmuszeni wrócić do pracy już kolejnego dnia, dlatego nie pobawią się zbyt długo na weselu. Jeśli zaproszeni mają dzieci, pojawia się także kwestia ich obecności w szkole. Zdarza się również, że niektórzy usługodawcy pracują wyłącznie w weekendy. Trzeba brać to pod uwagę i zrozumieć, ale najbliżsi Wam goście na pewno przybędą, choćby nie wiem co.x

Ślub w kościele świętej Klary w Starym Sączu

Pierwsza świątynia świętej Klary w Starym Sączu została przebudowana w 1332 roku w stylu gotyckim. Z powodu pożarów była od tego czasu wielokrotnie remontowana, jednak zachowała z zewnątrz swój pierwotny styl. W środku widać wpływ innych epok. Ołtarze pochodzą z XVI wieku i są dziełem Włocha Baltazara Fontany. Artysta wykonał je z czarnego marmuru oraz stiuku. Ozdobą kościoła jest również barokowa, bogato zdobiona ambona. Kościół zachwyca obrazami, malowidłami oraz złotymi ornamentami. Uroczystości ślubne w nim są eleganckie i dostojne, a przy tym pozbawione zbędnego przepychu.

Wesele w Dworze w Brzeznej

Ten wyjątkowy budynek wraz z browarem powstał na przełomie XIX i XX wieku. Działalność została zamknięta po zakazie wyrobu alkoholu nałożonym przez władze austriackie. Po II wojnie światowej zabudowania przeszły w posiadanie państwa i niszczały przez lata, aż trafiły w prywatne ręce. Dwór został całkowicie wyremontowany i pełni teraz rolę doskonałego miejsca na wesela i inne imprezy okolicznościowe. Jest także elementem Szlaku Architektury Małopolskiej. Położony na wzgórzu dostarcza gościom pięknych widoków, a drewniana altanka i zielone tereny wokół doskonale nadają się, aby chwilę odsapnąć czy zrobić szybką plenerową sesję. Dwór w Brzeznej to świetne miejsce na klasyczne, ale także rustykalne wesele.

Cóż to był za bal!

Zabawę rozpoczął przepiękny taniec Asi i Grzesia w oprawie dymu scenicznego. Wyglądało to jakby nowożeńcy pływali wśród chmur. Później do głosu doszli górale, którzy wpadli, aby potańczyć i pośpiewać z państwem młodym. Nie zabrakło też masy zabaw, które prowadzili zupełnie pokręceni didżeje – przebierańcy. Był też trzypoziomowy tort, zimne ognie i minisesje plenerowe.

Fotograf ślubny Kraków, Tranów, Brzesko, Katowice

Szukasz sprawdzonego fotografa Ślubnego w Krakowie, Tarnowie, Brzesku i okolicach? Marzy Ci się wyjątkowa sesja ślubna czy narzeczeńska, a może w okrągłą rocznicę? Skontaktuj się ze mną, a wspólnie zadbamy o to, aby  fotografie idealnie oddały Wasze uczucia i były wyjątkową pamiątką na długie lata.

Zobacz, co działo się na weselu Asi i Grzesia w Dworze w Brzeznej

CLOSE