MENU

Jak przygotować się do sesji ślubnej w górach? Sprawdź porady i zobacz zdjęcia

Góry to idealny krajobraz na wyjątkową sesję ślubną. Nie wystarczy jednak tylko, jak wydaje się niektórym, wejść trochę wyżej i cyknąć kilka fotek (nienawidzę tego określenia). Jeśli wszystkiego dokładnie nie przemyślisz, stracisz czas, nerwy i pieniądze. Sprawdź, jak dobrze przygotować się do zdjęć ślubnych w górach i zainspiruj się niesamowitą sesją Karoliny i Piotrka wśród niebiańskich chmur, w blasku wilczego księżyca i promieni wschodzącego słońca.

  1. Wybierz idealną porę na sesję ślubną w górach

Najlepszą porą na zdjęcia w plenerze jest wschód lub zachód słońca. Można wtedy wykorzystać tak zwaną „złotą godzinę”, gdy światło jest miękkie i nie tworzy problemów z ostrymi cieniami na twarzach. Co prawda mocne słońce może dać ciekawe efekty, ale traktuję je bardziej jako uzupełnienie. Planując sesję ślubną w górach, zawsze zachęcam nowożeńców, aby postawili na wschód słońca. Wtedy szlaki są jeszcze puste, a szczyty otula gęsta mgła, która nadaje dodatkowego klimatu. Dzięki niej można poczuć się jak w niebie!

  1. Oblicz czas na dotarcie i przygotowania

Żeby być z Karoliną i Piotrem na miejscu przed wschodem słońca, musiałam wstać o 2:00. Ciebie też może czekać wczesna pobudka. Pamiętaj, że ważny jest nie tylko czas na dojazd i ewentualne nieprzewidziane zdarzenia na trasie, ale także wejście na szczyt czy przebranie się. Jeśli będziesz na danym szlaku po raz pierwszy, koniecznie sprawdź w internecie, jak długo zajmuje jego przejście i jakie trudności mogą się na nim pojawić. Weź też pod uwagę swoją kondycję oraz fakt, że tempo wchodzenia nie może być zbyt duże, bo w końcu po marszu czekają Cię zdjęcia.

  1. Dowiedz się, czy potrzebujesz pozwolenie na sesję ślubną w górach

Na przykład, aby robić zdjęcia w Tatrzańskim Parku Narodowym, potrzebujesz pozwolenia, o które musisz wystąpić minimum trzy dni przed planowaną sesją. A co jeśli nie trafisz z pogodą i nie zdecydujesz się zrobić zdjęć? Zgoda przepada. Co więcej, jest ona płatna, a kwota, jaką przyjdzie Ci wydać, zależy od liczby operatorów – każdy kamerzysta czy fotograf to kolejne wydatki. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór Tatr po słowackiej stronie. Są równie pięknie jak polskie, a przy tym nie musisz tracić czasu i pieniędzy na uzyskanie pozwoleń.

  1. Przygotuj zaopatrzenie na wyprawę

Jeśli wybierasz się na górską sesję o wchodzie słońca, miej przy sobie mocne latarki z dobrymi bateriami. Pomogą znaleźć drogę w mroku i uniknąć wpadek. Na szczycie nieocenioną nagrodą za wysiłek i wczesną pobudkę będzie też gorący napój i czekolada z orzechami. I wcale nie piszę tego, bo sama jestem niereformowalnym łasuchem i szukam tylko pretekstu, żeby zjeść coś słodkiego. No… może tylko troszkę 😉

  1. Pomyśl o odpowiednim ubiorze

O poranku w górach jest zimno i wilgotno. Pamiętaj o wygodnych, nieprzemakalnych butach oraz ciepłym ubiorze. Legginsy pod suknią ślubną to podstawa, pod eleganckimi spodniami mogą przydać się również tak znienawidzone przez panów kalesony. Nie zaszkodzi też podkoszulka, pod warunkiem, że nie będzie przebijać przez koszulę 🙂

Karolina i Piotrek –  magiczna sesja ślubna w górach

To była jedna z najlepszych sesji ślubnych w górach, jakie zrobiłam. Trafiliśmy idealnie nie tylko na wschód słońca, ale także wilczy księżyc – zjawisko, które można obserwować raz na 30 lat! Tarcza srebrnego globu jest wtedy cała odsłonięta, wydaje się większa niż zwykle i świeci o wiele intensywniej. To w połączeniu z klimatyczną mgłą oraz powoli przebijającymi się promieniami słońca stworzyło niepowtarzalną, tajemniczą i romantyczną atmosferę. Po głównej sesji trafiliśmy  na stado owiec, które stało się luźniejszym tłem dla kolejnych zdjęć. Polubiliśmy się też z uroczym psem pasterskim, który nie chciał nas wypuścić.

Pora to powtórzyć!

Fotograf ślubny Kraków, Brzesko, Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, Rzeszów, Zakopane

Szukasz fotografa na ślub i wesele? Chcesz zrobić wyjątkową sesję narzeczeńską lub poślubną? Wymagasz, aby Twoje zdjęcia były wykonane profesjonalnie? Wolisz klasyczne rozwiązania, a może pragniesz zaszaleć? Napisz do mnie i razem zadbajmy, aby Twoje fotografie były niepowtarzalne.

Marzysz o sesji w górach? Zobacz, jak wyszły zdjęcia Karoliny i Piotrka

CLOSE