MENU

Jak guziki prawie zniszczyły Wichrowe Wzgórza, czyli jak przygotować się do sesji ślubnej

Gdy przyjechaliśmy na miejsce sesji Basi i Damiana, stanęłam jak wryta – przez chwilę poczułam się jak Kate Linton stojąca przed domem Heathcliffa gdzieś pośród Wichrowych Wzgórz. Tak, jestem niepoprawną romantyczką i wprost uwielbiam tę mroczną historię dziwnej i dzikiej miłości. Szybko jednak czar prysł za sprawą kompletu męskich guzików. Co się stało? Dowiedz się z tego wpisu, zainspiruj się niecodzienną sesją ślubną i dowiedz się, jak przygotować się do własnej.

Wybierzcie miejsce odpowiednie dla Was

Zastanówcie się, w jakiej scenerii czujecie się swobodnie, gdzie lubicie przebywać. Uwielbiacie naturę – leśne ścieżki, rozległe łąki, sady pełne owoców, górski krajobraz? A może wolicie klimat miasta – wąskie, romantyczne uliczki, stare miasto, opuszczone budynki? Nie przejmujcie się, jeśli nie jesteście pewni. Dobry fotograf zawsze proponuje kilka różnych lokalizacji. Ja sama mam ich przynajmniej kilkanaście. A jeśli żadna Wam się nie spodoba, znajdę inne, takie, które będą do Was pasować. Ważne, żeby oddawały Wasze charaktery i żebyście czuli się w nich dobrze.

Zaufajcie fotografowi

Profesjonalny fotograf doskonale wie, jak pokazać Was, abyście wyglądali pięknie na każdym zdjęciu. Dlatego macie pewność, że otrzymacie pamiątkę, o jakiej marzyliście. Ja stawiam na naturalność i wprowadzam swobodną atmosferę. Często mówię do par, które fotografuję, bo cisza po chwili może stawać się niezręczna. Gdy widzę, że wszystko idzie gładko, lubię też zamilknąć i dać poczuć romantyczną atmosferę. Bywa, że włączam też nastrojową muzykę.

Sprawdźcie wszystko przed wyjazdem

Jeśli planujecie przebrać się dopiero na miejscu, kilka razy sprawdźcie, czy na pewno wszystko macie. Welon, wianek, spinki do mankietów, muszkę, poszetkę, czy… guziki.

O co chodzi z tymi guzikami?

Ostatnio pojawiła się nowa moda, że guziki do męskich koszul są odpinane. Nie mam pojęcia dlaczego. Może po to, żeby można je było wymienić na inne? W każdym razie o mały włos nie zrujnowałyby nam sesji. Po weselu koszula Damiana trafiła do pralni bez guzików. Żeby się nie zgubiły, schowano je w domu bezpiecznie w szufladzie. Tak bezpiecznie, że młodzi o nich zapomnieli. Nie było mowy o powrocie, bo zbliżał się wieczór, a my byliśmy dwie godziny drogi do domu. Musieliśmy więc kombinować. Szybko pobiegłam do jedynej rodziny w pobliskich domkach letniskowych i pożyczyłam igłę, gumkę i trochę nitki. Odpruliśmy guziki z koszuli Basi, w której przyjechała i przymocowaliśmy je na drucie i gumce do koszuli Damiana. Wyszło świetnie i było dość śmiesznie, ale przeszliśmy też chwile grozy. Dlatego warto upewnić się przed wyjazdem, czy na pewno wszystko macie.

Sesja ślubna Basi i Damiana w Kluczborku

Z Basią i Damianem poznałam się dawno temu na weselu kuzynostwa. Szybko złapaliśmy dobry kontakt. Zrobiliśmy wspólnie romantyczną sesję narzeczeńską, a potem reportaż ślubny. Dobrze się rozumieliśmy, dlatego nie mogliśmy pominąć sesji poślubnej. Odbyła się ona w Kluczborku w scenerii łąk i opuszczonych willi z widokiem na wzgórza i Jezioro Czorsztyńskie. Rozumieliśmy się bez słów, a państwo młodzi czuli się wyluzowani i w pełni mi zaufali. Dlatego udało nam się zrobić wyjątkową sesję.

Fotograf ślubny Kraków, Tarnów, Brzesko, Katowice

Skontaktuj się ze mną, jeśli szukasz profesjonalnego fotografa, który stworzy dla Ciebie reportaż z Twojego ślubu i wesela czy wykona niezapomnianą sesję ślubną lub narzeczeńską.

Zobacz niecodzienną sesję ślubną Basi i Damiana w stylu Wichrowych Wzgórz

CLOSE